кариерно управление

Кой е диригент и какво трябва да може?

Съдържание:

Видео: Що е диригент и неговата роля в оркестъра и хора - епизод 2 2024, Юли

Anonim

Кой е диригент? Защо тези хора се смущават да говорят къде работят? Каква работа е това: диригент на тролейбус? Кой и как може да заеме тази позиция? И какво общо има човек, продаващ билети, с приспособление за заваряване на големи части?

Диригент - той не е само човек

Кой е диригент? Свикнали сме да сме човек, продаващ билети в градския транспорт. И малко хора, които не са свързани с технологиите, знаят, че все още има проводник за заваряване. Какво общо имат те - субектът и личността? Вероятно дестинацията. Проводникът за заваряване помага да се фиксират в правилното положение частите, които трябва да бъдат заварени заедно. Човек, чиято професия се нарича една и съща дума, ви позволява да записвате хора, които са платили и не са плащали таксата. Този, който е необходим за заваряване, гарантира качеството на бъдещите механизми. Всеки, който работи в градския транспорт, осигурява изпълнението на плана от водача и в резултат на това от цялата индустрия. Ето защо в задълженията на тези специалисти са фиксирани много сериозни изисквания. Както всеки работещ човек, диригентът на тролейбус или автобус трябва да знае:

  • собствени права и задължения;
  • документи, свързани с работата му;
  • правила за превоз на хора и багаж;
  • съществуващи тарифи;
  • абсолютно всички спирки по маршрута.

В допълнение към тези очевидни отговорности, кондукторът на тролейбус или друг транспорт трябва да притежава определени умения. Без тях те може да не могат да си намерят работа за длъжностно лице, платено с „бяла“ заплата.

Диригент - приятел на пътник

Кой е диригент? Най-добрият приятел на пътника. Всичко може да се случи в градския транспорт. Има случаи, когато хората са започнали инфаркт или раждане, хората са си счупили ръцете или краката и са започнали да подреждат нещата с юмруци.

Шофьорът не може да бъде разсеян от шума в кабината, така че мисията за поддържане на нормална атмосфера е напълно поверена на този, който продава билети. Отговорностите ясно показват, че проводникът на тролейбус или трамвай, автобус трябва да знае:

  • правила за оказване на първа помощ и да могат да използват тези знания на практика;
  • правила за безопасно транспортиране на пътници, експлоатация на тролейбус;
  • компетентно действайте при спешни случаи.

Опитни експерти казват, че проводникът на тролейбуса, както и всеки друг транспорт, трябва да бъде отличен психолог. Кой използва градските тролейбуси по-често от другите? Сънливи работници, рано сутрин искат да стигнат до фабриките. Уморени и раздразнени служители без собствени коли. Стари жени, деца … Повечето пътници се дразнят от щампата и се притесняват от проблемите си. Хората в това състояние са най-агресивни. Проводникът трябва да предотврати проявата на натрупана агресия. И той е длъжен да събере пари за таксата. Това не е лесно, като се има предвид, че съставът на пътниците се променя на почти всяка спирка и трябва да запомните в лицето на всички, които вече са платили. Кой може да се справи с тази работа? Трябва ли един проводник да е в добро здраве?

Изисквания за физическото състояние на проводника

За да прекара 8-12 часа (смяната отнема толкова време) в кабината на тролейбус, непрекъснато се придвижвайки от единия до другия край, кондукторът трябва да е физически издръжлив човек. Той не трябва да се страхува от топлина през лятото, нито от слана през зимата, нито от течение през цялата година. А също и добър специалист:

  • говори езика на пътниците (това означава, че той не припада от изобилието на нецензурен език);
  • общува учтиво и културно с деца и интелигентни пътници;
  • не се страхува да поиска плащане от подскачащи шамандури и хулигански тийнейджъри;
  • по повод може да обезвреди атмосферата с добра шега.

Тези изисквания не са посочени в инструкциите, необходимите умения се придобиват само в процеса.

Кой може да работи като диригент?

Кой е диригент? Работник с малка заплата. Всеки човек, който се съгласи да получава 6-7 хиляди на месец за упоритата си работа, може да встъпи в длъжност. Много ниската заплата прави професията изключително непопулярна, а оборотът в транспортните предприятия непрекъснат. Шофьорите обаче намират изход. В много градове диригентите работят неофициално за парични награди. Такава заетост обаче нарушава закона. Най-често транспортните билети се продават от хора без образование, неспособни да намерят постоянна, добре платена работа. Това не означава, че работата като диригент не се спазва в обществото. Всички професии са почетни. Но е малко вероятно човек, завършил институт, който знае как да строи къщи, преподава или лекува хората, ще се радва да заеме такава длъжност.